Všetky novinky

Sylex rozširuje svoju ponuku o nové POF optické prepojky

POF (Polymer optical fiber) káble majú jadro aj obal vyrobené z polyméru. Hlavnou výhodou polymérových vlákien je vysoká flexibilita (vyššia odolnosť voči ohybu s menším polomerom ohybu), je to lacné riešenie pre spájanie a prenosové technológie v porovnaní so skleným vláknom.

Recykluj to!

V našej firme sa snažíme stále častejšie pozerať aj na environmentálne dopady jej fungovania. Jedným z krokov, ktorým chceme eliminovať spotrebu papiera a tým aj produkovaného odpadu je zavedenie elektronického systému riadenia objednávok.

SYLEX Webinar: Opto-elektronické aktívne prvky a ich konektivita

Technologický vývoj posledných rokov umožňuje posunutie opto-elektronických aktívnych prvkov až na úroveň samotných integrovaných čipov. Privedenie dát optickým signálom pomocou optických vlákien až na úroveň čipu je jednou z najaktuálnejších výziev dizajnérov. Aký je súčasný stav týchto možností ? S akými optickými médiami sa uvažuje ? Na čo treba klásť dôraz pri výbere potenciálnych riešení. Zaregistrujte sa a pozrite si náš webinár, ktorí Vám zodpovie tieto otázky.

MMF or BIMMF alias legacy fibre vs. bend-insensitive fibre in master jumpers

As technology goes forward, some inventions replace others and the replaced inventions become legacy products. This also applies for fibre optics. More and more companies are using BIMMF (bend-insensitive multimode fibre) nowadays and it is harder and harder to buy regular MMF (multimode fibre) because it is a legacy product. This is something that shouldn’t matter, but it does.

Optické prepojky s Prizm® LightTurn® konektorom

SYLEX ponúka širokú škálu optických prepojok s Prizm® LightTurn® konektorom, ktorý slúži na prepojenie aktívnych komponentov na doske plošných spojov cez komponent mechanicko-optického rozhrania (MOI) alebo priamo na MiniPOD alebo MicroPOD moduly od firmy Broadcom.

SYLEX včely

Mestské včelárstvo je v dnešnej dobe na vzostupe; včely sú štandardnou súčasťou našich životov v meste. Kvalita mestského medu je rovnaká ako kvalita medu z lúk a lesov. Naši zamestnanci vítajú túto aktivitu a už teraz sa tešia na ochutnávku prvého medu od SYLEX včely. A kto vie, možno sa ujde pár lyžíc medu aj Vám.

Nová séria MTP®-16

Nová séria MTP®-16 pozostáva zo štandardných základných prvkov: ferúl, konektorov a adaptérov. Základné rozmery ferule sú identické s 12 žilovým riešením, pričom je dostupná v dvoch verziách – s jedným a dvomi radami po 16 vlákien. Z pohľadu vlastností a spoľahlivosti je konektor na rovnakej úrovni ako ostatné série konektorov MTP.

Arinc 801

ARINC (Aeronautical Radio Incorporated) štandardy definujú komponenty, testovacie procedúry, dizajn, manipuláciu a údržbu opto-vláknových prepojení v leteckom priemysle. ARINC 801 ako súčasť tohto komplexného systému špecifikuje požiadavky a parametre samotných optických prepojok. Spoločnosť Sylex rozšírila svoje portfólio o riešenia, definované týmto štandardom, vyznačujúce sa univerzálnosťou, pri ktorom sa typovo nerozlišuje samec (pin) a samica (socket) optického kontaktu.

Odolný ťahový ochranný systém

Inštalovanie optických prepojok sa realizuje v rôznych typoch vonkajšieho prostredia. Z tohto dôvodu majú zákazníci špecifické požiadavky na ochranu konektorov a vyžadujú vyššiu úroveň ich ochrany v porovnaní so štandardným inštalačným procesom realizovanom vo vnútornom prostredí. Pre takéto prípady spoločnosť Sylex navrhla ochranno-ťahový element, ktorý dokáže ponúknuť požadovaný stupeň ochrany.

SYLEX ponúka výrobky s novým MDC konektorom vyvinutým spoločnosťou US Conec

„Maximum“ v našom odbore znamená skoro vždy väčšiu hustotu vlákien. Naše produkty sú navrhnuté tak, aby pokryli čo najväčšiu hustotu vlákien, nehľadiac na to, či sa jedná o panely, optické skrine, či iné príslušenstvo v datacentrách či telekomoch. Novšie inštalácie vyžadujú čím ďalej tým viac markantnejšiu miniaturizáciu komponentov…