Sylex rozširuje svoju ponuku o nové POF optické prepojky

POF (Polymer optical fiber) káble majú jadro aj obal vyrobené z polyméru. Hlavnou výhodou polymérových vlákien je vysoká flexibilita (vyššia odolnosť voči ohybu s menším polomerom ohybu), je to lacné riešenie pre spájanie a prenosové technológie v porovnaní so skleným vláknom.

Tieto káble ponúkajú všetky hlavné výhody optických káblov – žiadna elektromagnetická interferencia, galvanické oddelenie, vode odolné, vlhko vzdorné, žiadny crosstalk, nízka hmotnosť a môžu byť využité na prepojenie vzdialeností do 70 metrov, čo bežne postačuje na menšie kancelárske priestory a domáce siete. Je taktiež možné pokryť vzdialenosti až do 150 metrov použitím vhodných aktívnych prvkov, ako zdroje slúžia lacné 650nm LED. Tieto káble sú navrhnuté pre teplotný rozsah od -55 °C do to +105°C. Sylex ukončuje káble s UL certifikáciou s IL (Insertion Loss) < 2,8db.

Tieto optické prepojky sú ideálnym riešením pre domáce a industriálne siete, automobilový priemysel, robotiku, senzory a dátový prenos na kratšie vzdialenosti (<100m).

Sylex ponúka simplexné aj duplexné verzie POF káblov ukončené rôznymi typmi HFBR konektorov podľa požiadaviek zákazníka. V ponuke sú rôzne konštrukcie káblov.