Novinky

Zväzky optických vlákien

Ak zvažujete investíciu do nasadenia viacerých zväzkov vlákien v optických kábloch, možno si kladiete otázku, či sa to oplatí. Odpoveď je áno, spájanie káblov má niekoľko výhod. V prvom rade sa zväzky káblov oveľa ľahšie spravujú a sledujú ako jednotlivé káble. Z dlhodobého hľadiska vám to môže ušetriť veľa času a starostí. Okrem toho bývajú zväzky káblov spoľahlivejšie a odolnejšie ako jednotlivé káble. To zaručuje, že vaša firma zostane pripojená aj v tých najnáročnejších podmienkach. Je totiž menej pravdepodobné, že sa poškodia alebo zamotajú. Okrem toho sa nemusíte starať o hľadanie všetkých typov káblov, ktoré potrebujete, pretože sú všetky na jednom mieste. Spoločnosť Sylex ponúka realizovateľné riešenia pre zväzky optických vlákien, ktoré pokrývajú všetky uvedené výhody.

Zväzky optických vlákien Sylex

Polyesterové pletené rozšíriteľné puzdro Bundle

Tento rozťažný pletený rukáv, zložený z ľahkých, ale odolných polyesterových monofilov, predstavuje cenovo výhodné riešenie na zakrytie zväzkov, vodičov, káblov a flexibilných rúrok a umožňuje ich inštaláciu, ochranu, spevnenie, zlepšenie a montáž. Táto aplikácia poskytuje rozsah zakrytých veľkostí a rozsah rozšírenia 35,0 ~ 66,0 mm s vonkajším priemerom 45,0 mm. Rukávy sú použiteľné vo všetkých priemyselných odvetviach a môžu sa používať v náročných podmienkach. Výhodou tohto riešenia je jednoduchá inštalácia bez nutnosti použitia nástrojov, dobrá rozšíriteľnosť a flexibilita. Nevýhodou je slabšia ochrana proti mechanickému zaťaženiu.

Pletené káblové obaly s vlastným zatváraním

Prístup ku káblom alebo vodičom vo vnútri je jednoduchý vďaka samozatváracej konštrukcii s 25 % prekrytím. Komponenty sa môžu najprv vložiť a potom nad ne postaviť. Dodávaná čierna polyesterová tkanina je ľahká a odolná voči oderu a dá sa ľahko strihať horúcimi nožnicami alebo nožom. Najmenší priemer zväzku je 7,0 mm, zatiaľ čo najväčší možný priemer zväzku je 52,0 mm. Výhodou tohto riešenia je jednoduchá inštalácia bez nutnosti použitia nástrojov, otvorená konštrukcia, dobrá rozšíriteľnosť a flexibilita. Nevýhodou je slabšia ochrana proti mechanickému zaťaženiu.

Balíček postrojov s rozrezaným postrojom

Tento zväzok chráni pred poškodením kábla – poskytuje najmä ochranu proti stlačeniu. Dodáva sa s polyetylénovým rýchloviazačom kábla, ktorý uľahčuje inštaláciu. K využitiu a výhodám štrbinovej fólie na zväzky patrí robustná, dlhotrvajúca odolnosť proti stlačeniu káblových zväzkov, ako aj prevencia opotrebovania a poškodenia káblov bez obmedzenia flexibility. Možné veľkosti zväzkov sú 6,0 mm, 10,0 mm a 16,0 mm. Nevýhodou je použitie nástroja na inštaláciu káblov a nízka rozšíriteľnosť.

Balík uzáverov Z Rail

Výhodou tohto riešenia je vynikajúca odolnosť voči oderu, vlhkosti, agresívnym chemikáliám a iným zaťažujúcim faktorom, tieto zväzky sú vhodné pre všetky možné odvetvia použitia. Samozhášavá odolnosť voči plameňom podľa DIN 4102/B2. Priemer zväzku 16 mm so zabezpečeným pripojením pomocou Z lišty. Nevýhodou je použitie nástroja na inštaláciu káblov a takmer žiadna rozšíriteľnosť.

Zväzok rúrok Polyflex

Rúrky Polyflex majú výnimočnú schopnosť udržať tvar a odolnosť voči teplu, nevyžadujú ovinutie páskou na káblových prívodoch alebo koncoch káblov, sú odolné voči UV žiareniu a neobsahujú halogény spolu s výhodami, ako je robustná a flexibilná konštrukcia. Medzi vhodné aplikácie s vysokým mechanickým zaťažením patria rozvodné skrine, stavebné stroje, konštrukcie lodí a vlakov a časti karosérií a podvozkov. Rozsah veľkosti zväzkov s priemerom 11,6 mm a 16,3 mm. Za nevýhodu možno považovať nízku rozšíriteľnosť.

Join our Mailing list!

Get all latest news, exclusive product release and company updates.

Pripojte sa k nášmu mailing listu!

Získajte všetky najnovšie správy, exkluzívne vydania produktov a aktualizácie spoločnosti.