Novinky

Atenuátor MTP

MTP atenuátor je zariadenie používané v optických komunikačných sieťach na zníženie výkonovej hustoty optického signálu. Je to užitočné najmä v situáciách, keď je prenášaný signál príliš silný a mohol by potenciálne preťažiť prijímacie zariadenie. Atenuátor MTP funguje tak, že tlmí optický signál a znižuje jeho výkon na prijateľnú úroveň.

Útlmiče sú k dispozícii v rôznych úrovniach útlmu, čo umožňuje prevádzkovateľom sietí jemne doladiť úroveň výkonu optických signálov tak, aby vyhovovali požiadavkám konkrétnej aplikácie. Môžu sa použiť aj na vyrovnanie úrovne výkonu viacerých optických signálov prenášaných cez to isté vlákno, čím sa zabezpečí spoľahlivý a konzistentný výkon.

Atenuátory MTP sa zvyčajne používajú v optických sieťach s vysokou hustotou, napríklad v dátových centrách, kde sa prenáša veľa optických signálov. Sú určené na použitie vo vysokorýchlostných optických sieťach a môžu podporovať prenosové rýchlosti až do 100 Gb/s. Sú tiež vysoko spoľahlivé a odolné, takže sú ideálne na použitie v náročných sieťových prostrediach.

Na záver možno konštatovať, že atenuátor MTP je nevyhnutnou súčasťou moderných optických sietí, ktorá umožňuje prevádzkovateľom sietí efektívne riadiť úrovne výkonu optických signálov a zabezpečiť spoľahlivý a konzistentný výkon.

Sylex ponúka útlm vlákien s týmito parametrami:

1/ OS2 (9um) – hodnota útlmu do 10dB

2/ OM3 (50um) – hodnota útlmu do 4 dB

3/ OM4 (50um) – hodnota útlmu do 4 dB

Ďalšie informácie získate na adrese sales@sylex.sk.

Join our Mailing list!

Get all latest news, exclusive product release and company updates.

Pripojte sa k nášmu mailing listu!

Získajte všetky najnovšie správy, exkluzívne vydania produktov a aktualizácie spoločnosti.